fbpx

Програма Реформ Запоріжжя "Повернемо контроль"

Розроблена незалежними експертами разом з партією Сила Людей, та кандидатом на посаду міського голови Запоріжжя — Денисом Тарасовим у 2019-2020 роках

Уинстон Черчиль мотивационные слова Денис Тарасов

Ніколи не здавайся — ніколи, ніколи, ніколи, ніколи, ні в чому великому чи малому, величному або дрібному, ніколи не піддавайся, крім переконань честі та здорового глузду.

Вінстон Черчилль

ЗАГАЛЬНИЙ СТАН

Запоріжжю потрібен план розвитку та управління. Місто не може розвиватися хаотично, підхоплюючи будь-які, навіть самі абсурдні ідеї. Зараз у багатьох жителів відсутнє розуміння, куди рухається Запоріжжя і що ми хочемо отримати. Чи хочемо ми нові парки та сквери, або нові автобуси, яким ми бачимо співіснування з заводами?

Нам необхідно ставити довгострокові цілі, розбивши їх на конкретні кроки. Це дасть нам можливість сконцентруватися спочатку на першочергових задачах, а згодом на наступних.

Сьогоднішнє спілкування місцевих жителів з чиновниками полягає в обговоренні дрібних кроків. Як прибрати маршрутки? Як домогтися прибирання сміття? Як отримати необхідні адміністративні послуги вчасно?

У спілкуванні з чиновниками складається враження, що вони просто не розуміють куди і навіщо вони ведуть Запоріжжя. Місцеві вибори тільки додають обіцянок, без реальної оцінки ситуації. Мешканцям Запоріжжя залишається тільки спостерігати за подібною політичною ситуацією, не маючи ні найменшої можливості впливу на життя і розвиток міста.

Необхідно повернути контроль громаді Запоріжжя, щоб жителі міста мали розуміння, коли і яким чином Запоріжжя буде розвиватися. Які тактичні кроки необхідно зробити в наступний період управління містом.

У нашій передвиборчій програмі ми представляємо своє бачення Запоріжжя на 2021-2031 роки, для реалізації якого закликали до співпраці політиків, громадських діячів, експертів, жителів міста.

МІСІЯ

Сьогодні ми маємо багато питань. Як змінюється Запоріжжя? Що допоможе поліпшити екологію? Скільки дерев в місті та в якому вони стані? Які райони міста мають проблеми з транспортним сполученням? Яка частина запорожців не має можливості отримати якісний і своєчасний муніципальний сервіс?

Цих питань величезна кількість і відповіді на багато з них відсутні. Але навіть якщо отримати відповідь зараз, завтра вона буде неактуальною. Ситуація розвивається стрімко.

Чи маємо ми прогноз розвитку Запоріжжя? На жаль, цього у нас немає.

За допомогою нових технологій ми вже сьогодні можемо отримати відповіді на більшість питань, а також в динаміці бачити, що відбувається і до чого це призведе. Ми можемо забезпечити високий рівень розвитку Запоріжжя, використовуючи зібрані аналітичні дані, які зможемо отримувати з різних незалежних джерел.

Запоріжжя — велике місто з населенням понад 700 000 жителів. Система управління містом повинна бути простою, реальною, з малою кількістю рівнів. Всі муніципальні послуги повинні бути організовані єдиним способом через керовані департаменти, із залученням громади Запоріжжя, забезпечуючи високу якість послуг, що надаються.

Нам необхідно створити таку систему муніципального управління містом, яка зможе бути швидкою, новаторською, ефективною, вільною від корупції та бюрократії.

СТРАТЕГІЯ

Ми проведемо програму реформ «ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ», в ході реалізації якої зможемо допомогти Запоріжжю розвинути концепцію «Розумне Місто», що вже з успіхом реалізується у таких містах світу як: Амстердам, Барселона, Манчестер, Стокгольм, Київ.

Головним інтелектуальним центром реалізації майбутньої концепції «Розумне місто» стане цифровий, єдиний аналітичний центр управління містом – ZPDataHub.

Єдиний аналітичний центр управління містом ZPDataHub — це новітній, передовий інформаційно-аналітичний комплекс збору та обробки інформації у цифровому вигляді, яка збігається до нього з великої кількості джерел. Інформація про споживання електроенергії та витрат води, транспортні потоки, екологічні показники, супутникові дані, соціальні та демографічні дані, які отримані через соціальні та спеціалізовані додатки. Фактично вся інформація про життєдіяльність Запоріжжя буде оцифрована та проаналізована, щоб зрозуміти де і коли треба робити зміни.

Програма реформ «ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ» передбачає реалізацію 2-х напрямків функціонування «Розумного Міста». Перший напрямок має на меті підтримку та фінансування проектів жителів Запоріжжя, направлених на покращення різних аспектів їх життя. Другий напрямок – забезпечення місцевих жителів навичкам ефективного управління «Розумним містом». Будуть створені освітні програми та онлайн-платформа з необхідними даними для розуміння реформ, та їх опанування.

Створимо раду реформ «ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ», до якої увійдуть експерти з різних сфер (освіта, екологія, бізнес, медицина, інвестиції, інфраструктура, транспорт, соціальний захист, інформаційні технології та інших). Рада реформ буде постійною, з урахуванням пріоритетів суспільних завдань. З метою отримання широких експертних точок зору, участь в раді відбуватиметься на умовах щорічних виборів.

Створимо єдину відкриту систему муніципального моніторингу без присутності «людського фактора», в межах ZPDataHub, яка буде відстежувати в режимі онлайн всі дані (надходження і витрату бюджетних коштів, ефективність їх використання; забруднення навколишнього середовища з ідентифікацією винного; надання комунальних послуг та їх якість і т.д.)

ПРИНЦИПИ РЕФОРМИ

Однократне звернення

перший принцип реформи ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ

Встановимо на міському рівні принцип однократного звернення за отриманням муніципальних послуг. Не потрібно буде звертатися до різних фахівців і займати черги в різних департаментах. Одна людина — один фахівець. Житель міста, який звернеться за муніципальною послугою отримає її швидко і якісно, без додаткових і обтяжливих запитів. Кількість запитуваних даних буде переглянута для зменшення адміністративного навантаження на аналітичний центр ZPDataHub.

Скасування Заяв

другий принцип реформи ЗПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ

Зменшення кількості заяв або їх повне скасування. Муніципальні послуги повинні надаватися всім, хто має право на них, і інформація про це повинна бути зібрана аналітичним центром. Якщо людина має право на послугу — вона зобов’язана її отримати без зайвих заяв.

Швидкість результату

третій принцип реформи ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ

Прискорення отримання кінцевого результату. Аналітичний центр буде здатний обробляти інформацію швидше. І отримання кінцевого результату для людини має бути максимально швидко. Терміни розгляду запитів, які існують сьогодні, не відповідають потребам жителів міста.

Необхідно повідомляти зацікавлених жителів про майбутні зміни, що відбуваються в Запоріжжі. Аналітичний центр ZPDataHub здатний видавати інформацію про найбільш ефективні способи розв’язання питань, права та обов’язки сторін, розвиваючи елементи прямої демократії, участі жителів міста в прийнятті важливих для них питань.

Зменшення адміністративного навантаження і бюрократичного апарату. Сучасні інноваційні технології дозволять скоротити витрати та час для розв’язання питань, що до цього не вирішувалися роками.

Завдяки реформі управління містом «ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ» ми зможемо реалізувати тактичні кроки в 12 основних напрямках, чітко аналізуючи хід і вартість впроваджуваних реформ.

Це дасть можливість в будь-який відрізок часу розуміти де ми, куди йдемо і який результат очікуємо отримати.

12 кроків реформи

1.Повернемо контроль над бюджетом Запоріжжя

Кожна гривня міського бюджету буде під контролем громади завдяки єдиній відкритій системі моніторингу. Данні аналітичного центру ZPDataHub  будуть показувати, які питання для запоріжців найактуальніші, як вони вирішуються і яка ефективність використання кожної гривні міського бюджету.

2.Повернемо контроль над майном громади

Буде проведений аудит всіх земельних ділянок та майна, що належить громаді. Оцінена ефективність використання майна в інтересах громади. Всі дані будуть занесені в цифрову мапу Запоріжжя ZPDataHub. На підставі цього аналізу будуть зроблені правові висновки та запуститься програма ефективного використання майна громади, що дозволить зробити місто комфортним для проживання та відпочинку й залучіть додаткові інвестиції в Запоріжжя.

3.Повернемо контроль над викидами підприємств

Створімо систему онлайн моніторингу за шкідливим джерелом викидів в Запоріжжі, яка дозволить в режимі 24/7 встановлювати, яке підприємство нас отруює, притягнути его до відповідальності та стягнути завданих збитків. Кожен житель буде мати можливість бачити та реагувати на ці дані в системі ZPDataHub. Промисловим підприємствам стане вигідніше використовувати очисні споруди, знаходячи баланс з громадою.

4.Повернемо контроль над медициною

Завдяки єдиній відкритій системі моніторингу, яка буде контролювати ефективність використання бюджетних коштів, ми зможемо за менші кошти облаштувати сучасні комунальні лікарні, в яких медичні послуги для запоріжців будуть якісними та безкоштовними, а медичний персонал буде отримувати гідну оплату. Ми зробимо інтеграцію ZPDataHub з системою eHealth, для більш детального розуміння медичного стану в Запоріжжі. Всі лікарні будуть забезпечені стабільнім та високошвидкіснім інтернетом та технікою, які забезпечать швидку та надійну роботу з системою Helsi, щоб лікар не втрачав зайву годину на очікування завантаження даних.

5.Повернемо контроль над освітою

Завдяки єдиній відкритій системі моніторингу, яка буде контролювати ефективність використання бюджетних коштів, ми зможемо за менші кошти забезпечити школи сучасними та красивими меблями та обладнанням. Забезпечити якісним та корисним харчуванням. А професію вчителя зробить престижною та конкурентною (вчителі будуть конкурувати за якість, креативність та сучасність підходів до навчання). Будемо мати реальну інформацію про стан потреб та отримувати зворотний зв’язок відносно їх вирішення.

6.Повернемо контроль над будинками

Аналітичний центр управління містом ZPDataHubдозволить виявити всі проблеми зі станом будинків в Запоріжжі та створити програму з відновлення житла в Запоріжжі. Виконаємо зобов’язання міської влади перед ОСББ відносно розв’язання основних проблем при передачі будинків (дах, комунікації). Всі керівні компанії, які планують брати участь в обслуговуванні будинків будуть зобов’язані приєднатись до Єдиної відкритої системи моніторингу, що дозволить контролювати ефективність використання отриманих ними коштів від мешканців будинку. Аналітичний центр ZPDataHub в змозі створити персональний сервіс, який зобразить реальний стан чинних ОСББ Запоріжжя та майбутні плани.

7.Повернемо контроль над адмін.послугами

Зробимо доступним та зручним використання послугами муніципальних послуг. Кожен житель Запоріжжя зможе отримати необхідний документ швидко та без довгих очікувань у чергах. Аналітичний центр управління містом ZPDataHub дозволить дати всю наявну інформацію та не затребувати знову документи, котрі вже є у місцевої влади.

8.Повернемо контроль над комунальними послугами

Встановимо систему моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси й комунальні послуги, яка дозволить суттєво знизити тарифи на фоні підвищення якості наданих послуг. Система буде інтегрована в концепцію «Розумне Місто» з аналітикою ZPDataHub.

9. Повернемо контроль підприємцям міста

Всі дозвільні процеси в Запоріжжі будуть бізнес-орієнтовані. Завдяки аналітичному центру управління містом ZPDataHub, підприємці не будуть витрачати час, намагаючись знайти відповідь на питання «як?». Вони зможуть сконцентруватись на питанні «що?». Всі дозволи та погодження будуть отримуватись без впливу людського фактора. Створимо бізнес середу привабливою для розвитку підприємництва та залучення інвестицій, але з дотриманням прав та інтересів громади. Забезпечимо розвиток IT у Запоріжжі, шляхом створення умов для комфортної роботи та відпочинку.

10.Повернемо контроль над вулицями та парками

Завдяки єдиній відкритій системі моніторингу, яка буде контролювати ефективність використання бюджетних коштів, ми зможемо за менші кошти зробити більше якісних доріг, розвинути транспортну та вело- інфраструктуру міста. Всі інфраструктурні роботи будуть прийматись з гарантією не менше 10 років. Зелені зони та парки не будуть знищуватись, а навпаки будуть розвіватись за кращими європейськими зразками. Всі дерева будуть внесені у відкриту Електрону базу даних ZPDataHub. Також створимо такі умови, щоб вигідніше було зберегти живе дерево, ніж його прибрати. Вулиці стануть безпечними та чистими завдяки аналітичному центру управління містом ZPDataHub, та системі відеоспостереження.

11.Повернемо контроль над інклюзією

Забезпечимо відкритість та доступність нашого міста для його жителів та гостей. Люди з інвалідністю не повинні бути обмежені у своїх правах. Створимо умови, щоб наші громадяни з Криму та Донбасу, які були вимушені переїхати в Запоріжжя відчували себе тут як вдома.

12.Повернемо контроль над громадським транспортом

Впровадимо програму переходу на комфортний та безпечний громадський транспорт.Завдяки єдиній відкритій системі моніторингу, яка буде контролювати ефективність використання коштів, зможемо оптимізувати вартість проїзду в Громадському транспорті, введемо єдиний SMART-квиток на усі види транспорту, а для пільгових категорій забезпечимо безкоштовний проїзд. Аналітичний центр ZPDataHub буде оперативно отримувати інформацію про транспортний рух для перерозподілу транспортних потоків.

5 ВИСНОВКІВ

ЧОМУ ТРЕБА ГОЛОСУВАТИ ЗА СИЛУ ЛЮДЕЙ ТА ДЕНИСА ТАРАСОВА?

  1. Ми живемо в Запоріжжі.
  2. Ми професіонали своеї справи.
  3. Ми маємо репутацію, яка дорого коштує.
  4. Ми чітко та послідовно відстоюємо свої принципи.
  5. Ми за Україну та за Демократичний шлях.

Таким чином реалізація у 2021-2031 роках, програми реформ Запоріжжя «ПОВЕРНЕМО КОНТРОЛЬ» дасть можливість втілити передову, новітню концепцію розвитку «Розумне Місто», що надасть значний поштовх для появи інвестицій, та зробить Запоріжжя розвинутим, комфортним та безпечним містом Східної Європи.

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder
PK-team-01
Приходь в нашу команду!
Хочеш допомогти? Заходь за посиланням та залишай заявку!
PK-team
Шукаємо ЕКСПЕРТів!
Стань нашим експертом. Заходь за посиланням та залишай заявку!
Зв'яжіться з нами

0-800-33-12-48

info@povernemokontrol.com.ua